Bartosz Baturo

Bartosz Baturo

2018.03.29

Bartosz Baturo 

To były ostatnie zawody tego sezonu. Na prawdę nie spodziewałem się aż tak dobrego zakończenia. Udało mi się pojechać na tyle dobrze aby znaleźć się na swoim pierwszym podium w życiu (3 miejsce)! Na tych zawodach w odróżnieniu od Andorry chciałem pojechać troszkę ostrożniej i być pewnym, że się nie wywalę. Warunki śniegowe na na naszej ścianie były strasznie zróżnicowane. Bardzo często wywiane wybicia były twarde i zalodzone, a lądowania w głębokim puchu więc trzeba było bardzo szybko reagować na zmieniające się warunki. Ten wyjazd bardzo wiele mnie nauczył i przede wszystkim dowiedziałem się jak dużo jeszcze nie wiem o narciarstwie freeridowym. Poziom Norwegów jest bardzo wysoki.To podium jest też najprawdopodobniej pierwszym polskim podium w tej kategorii. 

wtorek, 12 marzec 2019 11:34

2019.03.10 Zawody freeridowe Andorra

2019\02/27-03.10

Bartosz Baturo

Udało mi się wyjechać na zawody narciarstwa freeridowego do Andorry. Były one jeżeli chodzi o trudność o klasę wyżej od wszystkich, w których wcześniej brałem udział. Góra, na której się odbyły zawody bardzo ciekawa i przyjemna z masą różnych opcji zjazdu, większymi i mniejszymi skałami. Wynikiem niestety nie mogę się pochwalić ponieważ zaliczyłem wywrotkę po ostatnim dropie (tzn skoku ze skały). Kosztowało mnie to trochę punktów więc zakończyłem na miejscu 21 na 29 zawodników. Niemniej jestem bardzo zadowolony. Był to chyba jeden z moich "przyjemniejszych" przejazdów w życiu. O poziomie zawodów może świadczyć to, że przyjechali na nie najlepsi zawodnicy (junior) z całej Europy i Oceani. Ludzie, którzy właśnie dzisiaj startują w mistrzostwach świata. Także już wiem jak wysoka jest poprzeczka. Pare dni póżniej dokładnie na tej samej ścianie odbyły się zawody freeride world tour. Są to najbardziej prestiżowe zawody świata, na których rywalizują same gwiazdy sportu. Miałem szczęście to oglądać i zobaczyć jak można było wykorzystać ten teren. Na pewno w czasie 8 dniowego pobytu w Andorze mój poziom narciarski znacznie wzrósł tak samo jak i znajomość tego sportu. Tutaj można zobaczyć krótką relację z zawodów: 

poniedziałek, 11 luty 2019 19:28

2019.02.02 Zawody freeridowe Hiszpania

Bartosz Baturo

2019.02.02

Końcem stycznia wybrałem się na kolejne zawody narciarskie tym razem do Boi Taull w Pirenejach. Niestety z powodu na bardzo trudne warunki pogodowe (w jeden dzień zamknięto cały ośrodek z powodu silnego wiatru) zawody nie mogły się odbyć. Także nie mogę się pochwalić żadnym wynikiem. Natomiast poznałem wielu ludzi i te kontakty mi się w przyszłości na pewno przydadzą. Był to mój pierwszy wyjazd do Hiszpanii także dzięki temu miałem możliwość też ją trochę pozwiedzać. Nie obyło się bez przygód bo w tym kraju autobus to rzecz bardzo nie pewna- albo przyjedzie albo nie i na pewno się spóźni! Z tego powodu musiałem kilka razy podróżować autostopem (już w samym sercu Pirenejów) i myślę, że łącznie by się z tego uzbierało ze 100 km. Także w połowie wyjazdu wiedziałem, że w drugiej na pewno wydarzy się dużo nieoczekiwanych przygód. Ogółem podróż udana mimo odwołania zawodów z których filmik (którego jestem głównym bohaterem)  zamieszczam tutaj: LINK

 

Bartosz Baturo

16.01 Pojechałem do Oberstdorfu na zawody freeridowe, które miały się odbyć 20.01. Wcześniej chciałem zapoznać się z terenem i po prostu pojeździć dla frajdy. Był to mój pierwszy wyjazd narciarski w Alpy i możliwości jakie dają te góry zrobiły na mnie duże wrażenie. W sobotę jako pierwszy w historii JUNIOR z Polski reprezentowałem myślę, że godnie Nasz klub :) Były to moje pierwsze w życiu zawody tego typu, które ukończyłem na miejscu 8 na 19 zawodników w mojej kategorii. Towarzystwo było międzynarodowe (Niemcy, Szwajcarzy, Szwedzi, Włosi itd). Jestem bardzo zadowolony z tego uważam dobrego wejścia w życie zawodnicze. Przede wszystkim startowanie w tym konkursie było świetnym doświadczeniem, o którym marzyłem już od dawna i dużo mnie nauczyło. Dla tych co nie do końca wiedzą na czym polega "freeriding" zachęcam do rozwiania swoich wątpliwości; 

 

wtorek, 14 sierpień 2018 16:20

2018.08.14 Wspinaczka na Mutnym

Bartosz Baturo

Michał W (z poza klubu) - Osoba Towarzysząca

2018.08.14 Wybraliśmy się z kolegą na lekkie wspinanie na Mutnym we wsi Mutne :D Skałka bardzo ciekawa bo trzeba ją wspinać po krawądkach lub (w większości przypadków) "na tarcie". Ścianka wyczyszczona i obita więc jest tam co robić. Polecam!

niedziela, 08 lipiec 2018 15:42

2018.07.07-08 Enduro mtb na Szyndzielni

Uczestnicy:

Bartosz Baturo

kolega z poza klubu :P

07.07.2018 Szyndzielnia zrobiona 5 razy na rowerze. Jeździliśmy po trasach "enduro trails" głównie "gondola" (4) i "rock'n roll"(1). Oprócz tego zjazd z Dębowca i Koziej góry. Dystans: 55 km, przewyższenie: 2600 m. 

08.07.2018 Wcześnie z rana 3 podjazdy na Kozią górę i zjazd trasami: "Stary zielony", "Cygan" i "DH+", dystans: 17 km, przewyższenie: 861 m.