Jakub Binda

Jakub Binda

Jakub Binda

Paweł Gądek

Głównym celem wyprawy była eksploracja znanej już jaskini i próba przekopania się przez ciasną szczelinę, lecz nie dało to większych efektów. Na podejściu zlokalizowany został otwór niezbadanej jaskini (był zimą wytop), więc w drodze powrotnej postanowiliśmy powiększyć ten otwór i sprawdzić co kryje. Po wybraniu sporej ilości ziemi i kamieni otwarły się ciasne, głębokie, szczelinki poprzez które kamienie spadają w dół do prawdopodobnie sporej sali. Aktualnie, jaskinia mierzy 8 metrów i będą prowadzone dalsze prace eksploracyjne.

Na zdjęciu widać Pawła Gądka w głębi studzienki

Jakub Binda

Jest szansa na jaskinię.

Zlokalizowany zimą wytop ze względu na swoje rozmiary wyglądał interesująco. Z tego powodu kolejne wyjścia miały na celu usunięcie zalegających kamieni, które notabene spadały długo i hucznie szczelinkami w nieznane. 

Dzisiaj szczelina puściła do zacisku, za którym widać obiecującą salkę.

Jakub Binda

Konrad Dudys - Osoba Towarzysząca

Idąc z Łodygowic do Kóz odwiedziliśmy Wietrzną Dziurę w Magurce. Dalej postanowiliśmy zejść do Straconki ażeby odszukać kamieniołomu a w nim jaskini. Jaskinia faktycznie mało przyjemna, pomimo to ochoczo przeszliśmy przez wiele zacisków. Jedynie wyjście z jaskini przez studzienkę przysporzyło małych trudności.

W jednym z korytarzy napotkaliśmy nietoperza.

wtorek, 10 lipiec 2018 14:15

2018.07.09 Twierdza Flakfortet

Po długiej żegludze oczom naszym ukazała się maleńka wyspa Flakfortet położona niedaleko Kopenhagi. Po zacumowaniu udałem się zwiedzać wyspę. Na szczycie wyspy znajdują się niegdyś żywe bunkry i stanowiska po działach mające na celu obronę Kopenhagi. Nie szukając długo znalazłem wejście do dwupoziomowej części podziemnej fortu. Miejsce jest pełne klimatu dostrajanego przez zwisające kable, zerdzewiałe prycze i ruiny łaźni. Sądząc po śmieciach, umocnienia są często odwiedzane przez cumujących na wyspie podróżników. W środku nie stwierdziłem obecności nietoperzy, jednakowoż mnóstwo ptactwa posiada swe gniazda w korytarzach fortu.