Adam Marcinków

Adam Marcinków

poniedziałek, 07 styczeń 2019 08:54

2019.01.05. Śnieżnik skiturowo

Adam Marcinków

Łukasz - Osoba Towarzysząca

Tura na Śnieżnik. Śniegu mnóstwo. Na szczycie bardzo zimno i wietrznie oraz słaba, kilkumetrowa widoczność. W lasach przyjemnie. Pokonaliśmy dystans ok. 7,5km i przewyższenie ponad 850m.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 22:43

2018.12.15. Pec pod Śnieżką

Adam Marcinków

Słowik, Cezar - Osoby Towarzyszące

Rekonesans przed-sezonowy w mojej ulubionej skiturowo części Karkonoszy. Warunki  śniegowe dla podejścia dobre, aczkolwiek granie wywiane, w wielu miejscach wystaje kosówka. Zjazdowe średnie, miejscami dobre. Brak stabilnej warstwy podkładowej śniegu. Pokonano trasę długości 16,5km o łącznej sumie przewyższeń 1337m.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 22:23

2018.12.06-09. Hintertux skiturowo

Adam Marcinków

Gosia, Cezar, Łukasz, Sebastian - Osoby Towarzyszące

Rozpoczęcie sezonu skiturowego w Austrii. Z uwagi na słabe warunki śniegowe działano w pobliżu tras zjazdowych. Zdobyto wysokość ponad 3tyś. metrów z przewyższeniem powyżej 1tyś. metrów.

Maja Jędrzejewska
Adam Marcinków
Tomasz - Osoba Towarzysząca
Magda - Osoba Towarzysząca
Rafał - Osoba Towarzysząca

Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych zdecydowaliśmy się na wypad wspinaczkowy w Tatry. Działaliśmy po Słowackiej stronie na obitych drogach Osterwy. Pierwszego dnia, korzystając z przerwy w opadach, jednemu zespołowi udało się zrobić drogę Majova. Warunki atmosferyczne były trudne,  a miejscami skała była mokra. Podczas zjazdów ponownie zaczął padać deszcz, który nie przestawał przez całą noc.
Drugiego dnia, gdy się rozpogodziło, w trudnych warunkach udało się zrobić drogę Via AliNina. Rejon warty polecenia.

Maja Jędrzejewska
Adam Marcinków
Tomasz - Osoba Towarzysząca

Pierwszego dnia wraz z innymi członkami klubu Magdą, Mariuszem i Rafałem pokonaliśmy grań Kościelców. Na grani spotkaliśmy Wacka z kursantami. Drugiego dnia już w 3 osobowym składzie zrobiliśmy drogę Patrzykonta na Zadnim Kościelcu. Warunki pogodowe dobre aczkolwiek miejscami ściana była mokra.